НОВИНИ

Генпрокуратура закрила Чорнобиль для туристів

На сьогоднішній день поїздки, які здійснювалися з ознайомчою метою через туристичних операторів до Чорнобильської зони відчуження, призупинені. Про це повідомляє прес-служба МНС.

Згідно з повідомленням, це пов’язано з тим, що Генпрокуратура подала протест на наказ МНС, яким було затверджено порядок відвідування зони відчуження.

Цей порядок визначав правила відвідування Чорнобильської зони, маршрути, за якими пересувалися відвідувачі, що їхали з ознайомчою метою, час перебування у зоні, зовнішній вигляд тощо.

МНС вважає свій наказ законним і наголошує, що документ був зареєстрований у Міністерстві юстиції та був погоджений з СБУ, Мінохоронздоров’я, Державною інспекцією з ядерного регулювання, МЗС.

Остаточне рішення у цій справі має ухвалити суд.

В МНС відзначають,  що на сьогодні продовжуються технічні візити до зони відчуження. «Журналісти, науковці та інші мають право їздити для здійснення своєї професійної діяльності», - йдеться у повідомленні.

В Чорнобильській зоні радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують нормативних значень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.