НОВИНИ

Правозахисники принесли Пшонці засоби для катувань

Понад сотні представників Української Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи принесли під Генпрокуратуру сучасні знаряддя катувань, які застосовують українські міліціонери, повідомляє кореспондент Тижня.

Акція присвячена Міжнародному дню проти катувань.

Зокрема, активісти демонстрували пластикову пляшку, якою міліціонери б’ють по нирках, бо вона не лишає слідів, акумулятори від автомобіля, за допомогою якого людину катують електричним струмом, і навіть Кримінальний кодекс, яким міліціонерам, за словами правозахисників, дуже зручно бити через значну вагу.

«Якщо 2009 року у міліції було зафіксовано 23 випадки катувань людей, 2010 – 51, то цього року їх кількість вже сягає понад 20. Ми піднімаємо цю проблему тут – під Генпрокуратурою, оскільки це орган, до компетенції якої входить контроль за такими випадками», – заявив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Активісти вимагають від влади  посилити контроль за подібними випадками в регіонах, а також притягнути до відповідальності колишнього прокурора Миколаївщини Миколи Стоянова, який, за інформацією правозахисників, «кришував» бізнес несанкціонованого демонтажу ракетних шахт, що може призвести до екологічної катастрофи.

Свої вимоги протестувальники передали в Адміністрацію президента та Генпрокуратуру. Однак, за словами активістів, якщо влада не дослухається до їх вимог, вони готові знову вийти на акцію протесту.

Нагадаємо, у середині березня Харківська правозахисна група закликала президента Віктора Януковича відправити у відставку міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

Як повідомлялось, у березні Харківська правозахисна група заявила, що в установах правоохоронних органів з початку цього року загинуло 15 осіб.

Загалом, правозахисники заявляють, що протягом 2010 року в Україні значно збільшилася кількість порушень прав людини з боку МВС. Зокрема, почастішали повідомлення про катування та інші форми незаконного насильства, до яких вдаються працівники органів внутрішніх справ, інколи з летальними наслідками.

Водночас, за інформації Генпрокуратури, лише за останні два роки зареєстровані понад 13 тисяч заяв і повідомлень про катування та інше жорстоке поводження з людьми в органах внутрішніх справ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.