НОВИНИ

Луганський суд відмовив українцю у використанні державної мови

Луганський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Валентина Ткалича до Луганської облради щодо визнання недійсним 1 пункту 1 частини рішення облради «Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин у Луганській області».

Про це повідомила прес-служба облради з посиланням на представника Луганської облради в суді Олександра Юрченка.

«Як повідомив представник Луганської обласної Ради в суді Олександр Юрченко, рішення суду було таким: в задоволенні позову відмовити в повному обсязі», – йдеться в повідомленні.

Як нагадує прес-служба, Ткалич заявляв про те, що як громадянин України, хотів би читати офіційні документи, що видаються органами влади та місцевого самоврядування, державною мовою.

«Крім того, він чомусь побачив у рішенні депутатів слова про присвоєння статусу регіональної російській мові, хоча в тексті документа немає нічого подібного», – повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, Луганський окружний адміністративний суд почав розгляд позову голови Луганської обласної організації Української народної партії Валентина Ткалича до Луганської обласної ради з вимогою визнати нечинним дозвіл облради на офіційне використання російської мови на території області 14 червня. Однак суддя Цибко оголосила перерву для вивчення справи до 11.00 17 червня.

Як повідомлялось, 27 травня Луганська облрада прийняла рішення «Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин у Луганській області».

Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк в коментарі Тижню заявив, що це рішення суперечить Конституції та законам України, а тому його повинні оскаржити прокурор чи глава облдержадміністрації.

Прокуратура Луганської області відмовилась оскаржувати рішення облради щодо російської мови, оскільки воно має  інформативний характер і може розглядатися виключно в політичному сенсі, а юридичного підґрунтя для прокурорського втручання немає.