НОВИНИ

Безсмертний: Основна умова зміни ситуації на Донбасі – це введення миротворчої місії

За словами політика, без цієї умови будь-які інші варіанти не мають сенсу.

Експредставник України в Тристоронній контактній групі в Мінську Роман Безсмертний переконаний, що перша і основна умова зміни нинішньої ситуації на Донбасі  – це введення миротворчої місії. Про це Безсмерний заявив у коментарі Тижню.

 

За словами політика, без цієї умови будь-які інші варіанти не мають сенсу, їх не можна реалізувати і вони є неприйнятними.

 

"Найкраще, що можна зробити – це запровадити реальний міжнародний контроль над територією. Тільки після цього вже можна реалізовувати інші механізми. Вони повинні базуватися, по-перше на принципі паритетності, а по-друге – потрібно відмовитися від участі осіб, які безпосередньо брали участь у бойових діях чи ухваленні рішень. Все, що зараз «ліплять», має до процесу замирення таке ж приблизно відношення як корова до космосу. У тому вигляді, в якому зараз це намагаються просунути чи продати, – воно є абсолютно неприйнятним", - зазначив Безсмерний.

 

Експредставник України в ТКГ нагадав, що всі ці моделі пропрацьовували у 2015-му.

 

"Чому тоді вийшли на ідею миротворчого контингенту? Бо решта неможлива без мінімуму контролю, без хоча б миротворчої місії. Зараз відбувається те, що із напрацьованого тоді висмикують вигідне Кремлю і нав’язують тим безграмотним людям, які зараз займаються питанням. Вони його не розуміють. Тому вони й дають згоду на інспектування, на координаційну раду і так далі. Це все завершиться великою бідою, тому що все це вже було. Ще раз повторю, ми це проходили уже в 2015 році", - сказав Безсмертний.

 

Він також підкреслив, що "зараз найкраще, що може зробити влада – це нічого не робити. Адже, переконує політик, у ситуації, яка складається, кожна наступна дія Києва – це виконання побажань Кремля і загострення аж до протистояння всередині України між суспільством та владою. 

 

Більше читайте у матеріалі ТижняКому потрібне спільне патрулювання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.