НОВИНИ

Герман пояснила, що влада не підтримує україномовну пресу, тому що вона слабенька

Конгрес Всесвітньої асоціації російськомовної преси у Києві проводиться за фінансової підтримки адміністрації Віктора Януковича, але на Банковій відмовляються оприлюднити точну суму, яку витратили на організацію цього заходу.

В Україну російськомовні ЗМІ запросила керівник головного управління з гуманітарних питань адміністрації президента Ганна Герман. Вона каже, що все це робиться задля «реклами України у світі».

«Сюди приїхало 300 журналістів. Це значить 300 разів десь, в якихось медіа пролунає слово Україна. Вони пишуть і мовлять на 200-мільйонну аудиторію. Це ж безкоштовна реклама», - пояснила Герман.

На запитання, чому влада з таким розмахом не підтримує україномовну пресу, Герман зауважила, що у світі ЗМІ, які пишуть і мовлять українською, дуже слабенькі.

За її словами, якщо нова хвиля української діаспори у Португалії, Іспанії, Росії, Польщі зможе організуватися і заявити про себе, то тоді влада можливо і підтримає цей процес, але не втручатиметься.

Щодо ситуації на медіаринку України, де домінує засилля російськомовних видань вона відповіла. «Ситуація є яка є. Якщо є попит, то є пропозиція».

Водночас, головний редактор газети «Литовський кур’єр» Валерій Третьяков розповів, що у Литві, яка теж входила до СРСР, ставлення до російськомовної преси зовсім інше, а ніж в Україні.

«Лише 25% медіа ринку Литви становить російськомовна преса. Литовська влада не надає жодних преференцій та підтримки ні ЗМІ, які публікуються литовською мовою, ні  російськомовним виданням», - розповів Третьяков.

Як повідомлялось, виступаючи на ХІІІ Всесвітньому конгресі російськомовної преси президент Віктор Янукович заявив, що нині у засобах масової інформації переважає опозиція, а не влада.  

«Ми створили нормальні умови для розвитку демократичних інститутів у нашому суспільстві, ми прийняли закон...». При цьому Янукович зробив довгу паузу, забувши назву закону, про який хотів сказати.

«Як він у нас називається?», - запитав Янукович, і після підказки з перших рядів залу, назвав, - «Про доступ до публічної інформації, якщо точно».

Показово, що на конгресі вітчизняних та іноземних журналістів зачинили у залі президент-готелю «Київській» після виходу звідти Януковича.

Згодом Олександр Курдінович, кандидатуру якого 16 червня парламент за поданням президента призначив головою Держтелерадіо України, пояснив, що двері конференц-залу зачинили через зустріч «те-а-тет» Віктора Януковича з керівником адміністрації президента Російської Федерації Сергієм Наришкіним в холі готелю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.