НОВИНИ

Олександра Коваль: У розвитку книжкового ринку Україні варто орієнтуватися на Польщу, Литву, Корею і скандинавські країни

Розвинутий книжковий ринок потрібний Україні для збереження незалежності.

У розвитку книжкового ринку Україні поки що не треба орієнтуватися на Німеччину, Францію, Велику Британію чи  США  — країни з  традиційно добре розвинутими книжковими ринками. Достатньо орієнтуватися на Польщу, Литву, Корею, скандинавські країни. Про це в Тижню розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

Вона зауважила, що розвинутий книжковий ринок потрібний Україні, щоб зберегти незалежність, яка дісталася легко, але яку так важливо й важко зберегти.

 

За словами Коваль, дослідження доводять, що читання з розумінням сприяє емоційній стабільності, соціалізації, гнучкості, швидшій адаптації до змін. Зростає креативність і так звана культурна компетентність громадян, а з нею і ефективність їх функціонування в соціумі, а це зумовлює зростання економічних показників країни.

 

«Тому кожна держава, яка дбає про своїх громадян і хоче розвиватися, підтримує книговидання, книгорозповсюдження та бібліотеки. Робиться це різними способами  — від прямих дотацій у  галузь під час кризи, як зараз, податкових пільг, підвищення доступності книжок для населення до  промоції, тобто постійному наголошуванні на необхідності читання книжок для соціалізації, кар’єри, професійної та особистої успішності», — сказала вона.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.