НОВИНИ

У Білорусі під час «мовчазної» акції заарештували і побили демонстрантів

У Білорусі відбулася акція мовчазної солідарності. Десятки її учасників заарештовані, багатьох міліція побила.

Найчисельнішою стала акція в центрі Мінська. За різними оцінками, в ній взяли участь кілька тисяч людей. Вони планували зібратися на Жовтневій площі, проте за годину до оголошеного початку акції (19.00) площа була обнесена металевими турнікетами і оточена міліцією. Була оточена також площа Свободи.

Спостерігачі відзначають: визначити число учасників було складно, тому що, по-перше, вони вели себе абсолютно мирно і не викрикували жодних гасел, а по-друге, - були розсіяні вздовж проспекту Незалежності та прилеглих вулиць, куди їх витіснила міліція.

Акції пройшли також у Бресті, Гомелі, Гродно, Могильові, Молодечно, Барановичах, Солігорську, Бобруйську, Мозирі, Борисові, Жодіно. Скрізь вони носили виключно мирний характер.

Тим не менш, за даними очевидців і правозахисників, десятки людей були затримані міліцією. Відомо, зокрема, що в Бресті, Гродно і Гомелі затримано як мінімум по 10 осіб, в Солігорськ - 19 осіб, в Борисові - 27. Повідомляється також про затримання в Жодіно і Молодечно. Серед затриманих є журналісти.

Даних про затримання в Мінську, крім журналіста Павла Свердлова, поки немає.

Правозахисники збирають інформацію про затриманих, а міліція подію не коментує.

Акція, як і попередня, що пройшла 8 червня, ініційована групою активістів соціальних мереж «Вконтакте» і Facebook. На цей раз вона була набагато чисельнішою, незважаючи на попередження Генпрокуратури і МВС.

14 червня Генеральна прокуратура закликала громадян «не піддаватися на провокаційні заклики і утриматися від участі у незаконних акціях».

«Особи, винні в організації або участі в незаконних масових заходах, можуть бути притягнуті до встановленої законом відповідальності», - попередила Генпрокуратура.

Тимчасово виконуючий обов'язки начальника управління інформації і громадських зв'язків МВС Костянтин Шалькевіч під час брифінгу повідомив, що правоохоронні структури встановлюють тих, хто не тільки розміщує в інтернеті заклики до участі в несанкціонованих акціях, але й дає вказівки на розміщення подібної інформації.

Тим часом, за прогнозами екс-кандидата в президенти Білорусі Володимира Некляєва, який теж вийшов на Жовтневу площу Мінська, ближче до осені протестні настрої в суспільстві будуть посилюватися. Як і тиск з боку влади.

Нагадаємо, на кордоні Білорусі й Польщі 12 червня відбувся протест проти запроваджених днями обмежень на вивезення за кордон низки товарів, зокрема, автомобільного пального. Кількасот учасників протесту, переважно водіїв, перекрили рух на прикордонному переході, протестуючи проти введених владою обмежень. Загін спецпризначення розігнав акцію. Кілька людей були затримані, суд засудив їх до штрафів на суму близько 500 доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.