НОВИНИ

Уряд підтримав законопроект про виведення з обігу паспортів-книжечок

Нові паспорти будуть видавати тільки у формі пластикових карт.

У середу, 12 серпня, Кабмін підтримав проект закону про поступове виведення паспортів-книжечок з обігу: їх замінять пластикові картки. Про це повідомляється на сайті Міністерства внутрішніх справ.

 

«Коли громадянину України необхідно буде вклеювати наступне фото, паспорт у формі книжечки будуть замінювати на пластикову карту. Нові паспорти будуть видавати тільки у формі пластикових карт», - йдеться в повідомленні.

 

Проект закону передбачає такі терміни дії паспорту:

 

  • для осіб у віці від 16 до 25 років - до дня досягнення особою 25-річного віку;
  • для осіб у віці від 25 до 45 років - до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня вступу в силу цього закону в паспорт вклеєна нова фотографія після досягнення особою 25-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений в період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, - фотокартку під час оформлення паспорта;
  • для осіб у віці від 45 років - безстроково за умови, що до дня вступу в силу закону в паспорт вклеєна нова фотокартка після досягнення особою 45-річного віку, а в разі, коли паспорт був оформлений після досягнення особою 45-річного віку, - фотокартку під час оформлення паспорта.

 

Як повідомлялося, український паспорт у 2020 році на одну сходинку піднявся у світовому рейтингу The Henley Passport Index і посів 43 місце. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.