НОВИНИ

Шмигаль назвав умову подачі води в окупований Крим

За словами прем'єра, Україна готова забезпечувати людей у Криму водою в разі гуманітарної катастрофи.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль допускає можливість поставок прісної води з материкової частини України в анексований Крим у разі гуманітарної катастрофи на півострові. Про це Шмигаль сказав «Радіо Свобода», повідомляється у п’ятницю, 7 серпня.

 

«У разі необхідності забезпечити людей водою, якщо гуманітарна катастрофа, звичайно, Україна будь-де в Криму чи десь в іншому місці, буде забезпечувати українців водою і всім необхідним, медикаментами, їжею і так далі», – сказав Шмигаль, наголосивши, що Україна не буде постачати воду «окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз».

 

Він також зазначив, що зараз технічно неможливо постачати дніпровську воду до Криму.

 

«Кримський канал перекритий, і вже не одне розслідування журналісти зробили, що неможливо сьогодні поставити воду в Крим по наявній інфраструктурі, необхідно вкладати кошти, ремонтувати цю інфраструктуру», – сказав Шмигаль.

 

Нагадаємо, 6 березня Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, тому що там живуть українці, а Крим — це Україна. Згодом у Facebook він написав, що Україна не має технічної можливості подавати воду в Крим до повернення півострова до її складу. Після цих заяв заступниця постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева пояснила, що жодної води до Криму постачати на будуть до повної деокупації півострова. 

 

Пізніше Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим в разі необхідності Україна може доставляти цистернами для господарських потреб українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.