НОВИНИ

Суд зобов’язав американську компанію виплатити Укрвакцині $60 млн

Окружний суд штату Орегон (США) збільшив до $60 млн суму компенсації за позовом державного підприємства «Укрвакцина» проти американської компанії Olden Group.

Суддя окружного суду штату Орегон (США) Енн Эйкен внаслідок відсутності відповідача прийняла рішення на користь позивача і заявила, що Olden Group зобов'язана виплатити Україні $60 млн за порушення при закупівлях медикаментів.

Як повідомив генеральний директор ДП «Укрвакцина» Олександр Кузнєцов, $60 млн - не остаточна сума, яку має намір отримати його підприємство. Зараз юристи ДП вимагають через суд ще і відшкодування збитку, який в «Укрвакцині» оцінили більш ніж в $19 млн.

«Точну суму (загальну суму компенсацій.- ред.) назву після того, як отримаю на руки рішення американського суду. Документи ми передамо в Міністерство юстиції, щоб їм дали правову оцінку і визначили механізм повернення коштів. У Мінюсті уточнять, коли гроші будуть перераховані на рахунки ДП, чи поступатимуть частнами або одним траншем», - сказав Кузнецов.

Він уточнив, що за завищеною ціною купувалася вакцина Pentaxim проти дифтерії, коклюшу і правця, застосування якої в 2009 році викликало ряд смертей.

Партнер компанії Akin Gump Strauss Hauer & Feld, що представляє інтереси ДП в американському суді, Марк Макдугал додав, що в результаті судового розгляду стане відомо, куди відповідач витратив гроші українського уряду. На думку позивача, Olden Group - типовий приклад офшорної компанії, зареєстрованої в державі Беліз і на острові Ніуе в Тихому океані, створеної для реалізації неправомірних фінансових схем.

Як відомо, 17 вересня 2010 року ДП «Укрвакцина» звернулося до суду Портленду (штат Орегон), звинувативши Olden Group в завищенні цін на п'ять видів вакцин виробництва компанії Sanofi Pasteur, куплених Україною в 2009 році за бюджетні кошти. Позивач стверджував, що Olden Group купувала вакцини у Sanofi без допомоги посередників, а для завищення ціни на медпрепарати підробляла митні декларації та інвойси, імітуючи ланцюжок дистрибуції.

Раніше повідомлялось, що Окружний суд США по округу Орегон задовольнив позовні вимоги «Укрвакцини» у розмірі понад 19 мільйонів доларів, як грошовий еквівалент збитків від закупівлі вакцини «Таміфлю».

1 червня прем’єр-міністр Микола Азаров назвав «сміховинними» спроби Юлії Тимошенко відхреститися від закупівлі медичних препаратів за завищеними цінами в 2008-2009 роках.

 

У січні 2011 року Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю, які в 2009 році уклали з Міністерством охорони здоров'я договір на постачання 450 тисяч одиниць вакцини іноземного виробництва для профілактики важких захворювань. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.