НОВИНИ

В ООН закликали уряд України не змінювати "пакунок малюка" на 5 тисяч гривень

Більшість батьків підтримують ініціативу "пакунку малюка".

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав уряд України зберегти програму підтримки сімей з дітьми - "пакунок малюка" - замість монетизації одноразової натуральної допомоги. Про це 3 серпня повідомила прес-служба фонду.

 

"Ми закликаємо уряд продовжити програму "пакунок малюка", яка підтримує сім'ї новонароджених в усій Україні. Абсолютна більшість батьків підтримують цю ініціативу і відзначають її вплив на власний бюджет. "Пакунок малюка" може стати ефективним інструментом підтримки вразливих сімей у ці непрості часи", - наголосили в ЮНІСЕФ.

 

Згідно з проведеним опитуванням ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79 відсотків сімей з дітьми. Майже половині (49 відсоткам) одержувачів "пакунка малюка" вдалося істотно заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя. Також у фонді зазначили, що за два роки кількість предметів в пакунку зросла в 2,5 рази. 

 

Колишня в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у дописі на Facebook зазначила, що процедура отримання коштів та витрати їх у спеціальних магазинах за новою пропозицією уряду значно ускладнює життя для батьків та займає багато часу.

 

 

"Відрізняється також і підхід до формування цін. Одна річ — коли держава закуповує централізовано велику кількість товарів однакової якості за прозорими тендерами. Зовсім інша — коли ці речі купуються в роздріб самими батьками, ще й у визначених закладах торгівлі чи в онлайн магазинах. Питанням залишається, яким саме буде перелік магазинів, де можна витратити ці кошти.
Від початку ідея створення програми бебі-боксів полягала в тому, аби полегшити життя батьків, а не ускладнити його. Отримання бебі-боксу в пологовому будинку допомагало сім’ям заощадити час та ресурси, які не потрібно було використовувати на пошук, вибір та купівлю речей першої потреби після народження дитини", - написала Супрун.
 
 
Нагадаємо, що 29 липня Кабінет міністрів повідомив про намір з 1 вересня замість «пакунку малюка» виплачувати одноразову допомогу в обсязі 5 тисяч гривень. Ці кошти мають зараховуватися на банківські рахунки в «Приватбанку» зі спеціальним режимом використання.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.