НОВИНИ

У Білорусі почалося голосування на президентських виборах

У країні створено 5 767 виборчих дільниць, із них 44 – за кордоном.

У вівторок, 4 серпня, почалося дострокове голосування на виборах президента Білорусі, яке триватиме до 8 серпня, головний день виборів – 9 серпня, повідомляє Радіо Свобода.

 

У зв’язку з початком волевиявлення один із кандидатів – чинний голова держави Аляксандр Лукашенка – планує цього дня звернутися до народу й парламенту.

 

За даними Центральної виборчої комісії, у Білорусі створено 5 767 виборчих дільниць, із них 44 – за кордоном.

 

Виборці, які не можуть перебувати за місцем проживання в основний день, можуть голосувати достроково. Однак, як неодноразово заявляли незалежні спостерігачі, влада використовує це право для того, щоб масово «заганяти» на дільниці студентів, військових, державних службовців.

 

Цього року на достроковому голосуванні на дільницях мають бути присутніми не більше ніж троє спостерігачів. ЦВК ухвалила таке рішення «через епідемічну ситуацію».

 

Правозахисники вважають, що це створило умови для маніпуляцій, щоб зробити виборчий процес ще більш закритим.

 

Пропозиція ініціативи «Чесні люди» встановити відеокамери на майданчиках за рахунок громадян також була проігнорована. У відповіді ЦВК вказала, що виборчий кодекс «не дозволяє залучити технічні засоби громадян до організації виборів».

 

Нагадаємо, 3 серпня у Білорусі журналістів недержавних ЗМІ викликали у Слідчий комітет у справі про "14 липня", коли в країні відбулися мирні протести.

 

14 липня на акціях на підтримку незареєстрованих кандидатами в президенти Валєрія Цепкала та Віктара Бабарики у Білорусі були затримані майже 300 осіб. Того самого дня Центральна виборча комісія Білорусі відмовилася реєструвати на виборах кандидатом у президенти Віктара Бабарику, головного конкурента чинного глави держави Аляксандра Лукашенки.

 

31 липня на підтримку кандидатки у президенти у Мінську відбулася наймасовіша акція за 10 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.