НОВИНИ

Кравчук уточнив свої слова щодо можливого компромісу для Донбасу

Голова української делегації у ТКГ зауважив, що два можливі компроміси не торкаються суверенітету.

Перший президент України Леонід Кравчук, який став головою делегації України для участі у мінській Тристоронній контактній групі, 31 липня повідомив про два можливі компроміси щодо Донбасу.

 

«Я це (особливий статус Донбасу, - Ред.) не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не "особливий статус", а "особливу систему управління" в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, аби вирішити питання», - сказав він в інтерв'ю "Суспільному".

 

Другий компроміс, за словами Кравчука, це можливість ухвалення закону про вільну економічну зону на окупованих територіях Донбасу.

 

«Наступне. Я колись був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв'язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти та жити нормально», - сказав він.

 

За словами Кравчука, ці два можливі компроміси не торкаються суверенітету.

 

Раніше Кравчук заявив про можливі компроміси у ТКГ, але не уточнив, про що саме йдеться.

 

Нагадаємо, президент Зеленський 30 липня призначив Кравчука головою делегації України для участі у мінській ТКГ.

 

Пізніше Кравчук не виключив проведення кадрових перестановок у ТКГ. За його словами, всі кадрові зміни будуть обговорюватися з президентом. 

 

 29 липня президент України заявив, що на посаду керівника української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу розглядається кілька кандидатур, зокрема віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков та перший президент Леонід Кравчук. Це сталося після того, як  28 липня Кучма припинив роботу у мінській ТКГ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.