НОВИНИ

Кравчук після приходу у ТКГ: Будемо йти на компроміси

За його словами, компроміси стосуються того, як управляти ситуацією.

Перший президент України Леонід Кравчук, який став головою делегації України для участі у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі, заявив про можливі компроміси у ТКГ.

 

«Місія у нас у всіх одна – і в мене, й у вас, й у всіх, хто любить України й цю землю. Місія одна – закінчити війну і, щоб в Україні панував мир, щоб ми жили спокійно: без крові, без жахів, без втрат, без руйнувань. Така в мене місія залишається, щоб на Донбасі і в Україні був мир. Я буду робити для цього все, що зможу. Будемо йти на компроміси…», - сказав він в інтерв’ю РБК-Україна.

 

На уточнююче запитання Кравчук додав, що компроміси стосуються того, як управляти ситуацією. Водночас є речі, які компромісам не піддаються – це суверенітет, територіальна цілісність, незалежність, недоторканність кордонів. Це питання не обговорюється. Тому, що ці питання визначені заздалегідь принципами міжнародного права.

 

На питання, чи буде він йти на компроміси щодо статусу Донбасу, Кравчук відповів: «Є статус Донбасу, а є статус управління територією Донбасу, статус місцевого самоуправління, є політичний статус Донбасу. Я буду виступати за те, щоб від загальних слів переходити до конкретних дій. Щоб це було управління, яке принесе користь людям, які там живуть, і люди відчують, що вони є господарями своєї землі. …Треба конкретні кроки. Я буду виступати за те, щоб були задіяні конкретні кроки».

 

Нагадаємо, президент Зеленський 30 липня призначив Кравчука головою делегації України для участі у мінській ТКГ.

 

Пізніше Кравчук не виключив проведення кадрових перестановок у ТКГ. За його словами, всі кадрові зміни будуть обговорюватися з президентом. 

 

 29 липня президент України заявив, що на посаду керівника української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу розглядається кілька кандидатур, зокрема віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков та перший президент Леонід Кравчук. Це сталося після того, як  28 липня Кучма припинив роботу у мінській ТКГ. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.