НОВИНИ

У БЮТ стверджують, що зміни до бюджету покращать життя силовиків і Литвина

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді збільшити доходи державного бюджету на 2011 рік на 14,047 млрд гривень до 299,120 млрд гривень, а видатки - на 11,448 млрд гривень до 336,977 млрд гривень. Про це сказано у розробленому урядом законопроекті №8654, зареєстрованому в Раді 10 червня.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що в січні-квітні в економіці закріпилися тенденції росту, що дозволило уряду переглянути макропрогнози на 2011 рік і, зокрема, поліпшити прогноз росту ВВП із 4,5% до 4,7%. Таким чином, уряд очікує більш істотного зростання доходів і наповнення бюджету.

У свою чергу народний депутат від БЮТБ Андрій Павловський заявив про намір влади збільшити фінансування Міністерства внутрішніх справ, органів прокуратури та Служби безпеки України в 2011 році.

«Влада б'є фанфари й розповідає про нібито соціальні видатки у цьому проекті, але ми подивилися, що це за видатки насправді. Вийшли дуже цікаві цифри. По-перше, значно збільшено видатки на адміністративне утримування самої влади, а по-друге, збільшено видатки на утримання репресивних каральних органів», - заявив парламентарій.

Зі слів Павловського, проект зміни держбюджету припускає збільшення фінансування прокуратури на 70 млн гривень, міліції - на 287 млн гривень, СБУ - на 108 млн гривень.

«І навіть такий політичний діяч європейського масштабу, як Володимир Литвин, про себе не забув. Йому на ту територію, на якій він бачить себе кандидатом від мажоритарного округу в Житомирській області, це Новоград-Волинський район і ще 2 райони, кожний район одержує по 5 млн гривень», - додав він.

Депутат обурився тим, що, незважаючи на обіцянки влади збільшити видатки держбюджету на виплати заробітних плат і пенсій, відповідні статті у проекті змінюються несуттєво.

«Ми порахували, що вчителям і лікарям додадуть по 10-15 гривень, але порівняно з тим ростом цін на найнеобхідніші продукти, які виросли удвічі, це просто знущання, а не добавка до зарплати», - сказав парламентарій.

Павловський при цьому висловив упевненість в тому, що парламентська більшість прийме запропонований Кабміном проект змін держбюджету.

Нагадаємо, 18 травня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабмін має намір запропонувати Раді внести зміни до держбюджету-2011 зі збільшенням видатків на соціальні виплати.

Фінансування Міноборони на 2011 рік становить 13,6 млрд гривень (на 19,8% більше порівняно з 2010 роком), СБУ - 2,9 млрд гривень (на 21% більше)

Як повідомлялося, на утримання будинку відпочинку «Конча-Заспа», комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» та автобази ДУС цього року з бюджету виділено 107 мільйонів гривень.

23 травня президент Віктор Янукович заявив, що у зв’язку із перевиконанням дохідної частини Державного бюджету, у другому півріччі поточного року рівень зарплат і пенсій необхідно переглянути.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.