НОВИНИ

ЄС закликали надавати політичний притулок українським опозиціонерам

Депутат Європарламенту Зузана Ройтова закликає владу країн - членів Європейського Союзу надавати політичний притулок представникам української опозиції, яких переслідуватимуть. Про це пише чеська газета Parlamentnн listy.cz.

«Методи, якими ведеться розслідування нібито якихось порушень закону проти колишнього українського прем`єра та інших політиків, породжують недовіру до правосуддя, правоохоронних органів і влади. Ці методи переслідувань були в арсеналі тоталітарного комуністичного режиму у минулому столітті», - наводить видання слова євродепутата.

«За таких обставин закликаю країни ЄС за прикладом Чехії надавати політичний притулок українським опозиціонерам, яких переслідують», - заявляє Ройтова.

При цьому, на думку євродепутата, якщо ситуація щодо представників опозиції в Україні не зміниться, то ЄС «має застосувати санкції за порушення міжнародного права».

Ройтова - депутат Європарламенту (Чехія) - представляє Християнсько-демократичну партію.

9 червня Європарламент закликав владу України скасувати підписку про невиїзд Тимошенко.

Європейські депутати також застерегли українську владу від застосування кримінального права як інструмента для досягнення своїх політичних цілей.

14 червня лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов заявив, що  резолюція Європарламенту не обов’язкова для виконання Україною.

«Ми живемо у вільній державі, і резолюції державних органів інших країн не є обов’язковими для виконання нашою державою. Тому ставити питання, що ми зобов’язані виконувати рішення інших парламентів щонайменше некоректно».

Нагадаємо, 2010 року в Чехії політичний притулок одержав екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.