НОВИНИ

Мер Донецька хоче «з усіх боків» розглянути конфлікт на будмайданчику компанії сина Януковича

Донецький міський голова Олександр Лук’янченко вважає, що будівельна корпорація «МАКО» випередила події і всупереч опору мешканців довколишніх будинків відгородила територію разом з дитячим майданчиком навколо колишнього готелю «Дружба», незважаючи на те, що затвердженого проекту будівництва ще немає.

Про це він сказав сьогодні на прес-конференції, коментуючи події 8 червня, коли в центрі Донецька виник конфлікт між забудовниками і мешканцями будинку №48-А по вул. Університетській, до яких була застосована сила.

«До корпорації («МАКО», президентом якої є Олександр Янукович – Ред.) у мене є питання, тому що вони випередили події», - сказав Лук’янченко.

Він зазначив, що поки міськраді не надано офіційно затверджений проект, тому міська влада не знає, що буде побудоване на місці готелю «Дружба».

Мер підтвердив, що корпорація «МАКО» є власником території навколо готелю, тому що вона законно орендована у міськради. Лук’янченко нагадав, що, згідно із новим законом, орендар має право виконувати роботи зі знесення на своїй території й до затвердження проекту будівництва.

«Власник (орендар) на своїй території виконує роботи зі знесення. Поки що все, що зроблене – воно законне», - констатував мер. Але, на його думку, конфлікту можна було б уникнути.

Лук’янченко пояснив, що основні питання, які у нього є до корпорації «МАКО», це питання щодо майбутнього проекту, наскільки він відповідає затвердженому генплану міста, нормам безпеки, поверховості будівлі тощо.

«Так, є питання. Ті, що стосуються випереджаючих дій. Вони купили об`єкт фактично з тією кількістю землі, яку було віднесено до цього об`єкту (до готелю «Дружба»), і після цього, не вирішивши інших питань, не узгодивши інших питань, почали проводити дії (огороджувати металевою огорожею територію)», - сказав мер.

Він погодився з журналістами, що у будь-якому разі, при установленні огорожі та підготовці території до знесення готелю, фізична сила не повинна була застосовуватися до протестуючих мешканців сусіднього будинку. «Ми розберемося тут, розглянемо з усіх боків ці питання», - пообіцяв Лук’янченко.

А з приводу того, чому не було попередніх громадських слухань з цього будівництва, мер Донецька заявив: «На сьогоднішній день громадські слухання проводяться за новим законодавством, прийнятим цього року, тоді, коли зачіпається доля дуже великої кількості мешканців. А тут виступили мешканці одного будинку».

Як повідомлялось, у Донецьку поблизу готелю «Дружба», на місці якого заплановано будівництво багатоповерхового житлового будинку, відбулися зіткнення між мешканцями прилеглих будинків і невідомими людьми спортивної зовнішності.

Менеджер МАКО не спромігся пояснити, що це за молоді люди спортивної статури брали участь у зіткненнях з мешканцями, але пообіцяв, що скандал за кілька днів вщухне.

Мешканці будинку 48-а по вул. Університетській подали до суду позов з вимогою визнати неправомірним і скасувати рішення Донецької міської ради від 15 квітня «Про передачу корпорації МАКО земельної ділянки в оренду для експлуатації існуючого будинку готелю по вулиці Університетській, 48 у Ворошиловському районі».

Позивачі також просять суд визнати протиправними дії Донецької міськради, що виразилися в порушенні прав позивачів на користування земельною ділянкою житлової й суспільної забудови міськради, проживання в безпечному для життя й здоров'я навколишньому середовищі, участь у місцевому самоврядуванні й отримання достовірної інформації.

Нагадаємо, на місці аварійної готелю «Дружба» заплановано зведення висотного житлового будинку. Проект реалізує будівельна корпорація «Менеджмент ассетс компані» («МАКО»), яку очолює син президента України, бізнесмен Олександр Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.