НОВИНИ

Афганістан визнали найнебезпечнішою країною для жінок

Фундація Thomson Reuters оприлюднила рейтинг найбільш небезпечних країн для жінок. Про це повідомляє видання Khaleej Times.

Найгіршим місцем для життя жінок експерти визначили Афганістан. За даними Thomson Reuters в Афганістані, найбільший рівень смертності серед жінок при народженні дітей, обмежений доступ до медичного сервісу та практична відсутність будь-яких економічних прав та свобод. За даними ЮНІСЕФ, в афганських жінок існує один із 11 шансів померти під час пологів.

Наступною за рейтингом є Конго, де рівень насильства над жінками, зокрема кількість випадків зґвалтування, просто «зашкалює». Демократична республіка Конго ще досі перебуває у перехідному стані після війни 1998-2003 років. В цій країні більше 400 тис жінок щорічно піддаються насильству сексуального характеру. ООН назвало Конго столицею зґвалтування світу.

Пакистан отримав третє місце у рейтингу за рахунок культурних, племінних та релігійних практик, які за своєю суттю є шкідливими для життя та здоров’я жінок. До таких практик належать напади із застосуванням кислоти, дитяче та примусове заміжжя, покарання у виді каменування та інші фізичні знущання. Більше тисячі жінок та дівчат вмирають щорічно під час ритуальних вбивств, так званих «вбивств честі».

Індія посідає четверте місце у рейтингу. Країна лідирує у випадках умертвіння плоду в утробі матері, дітовбивства та торгівлі жінками. За даними Центрального Бюро Розслідування Індії, в 2009 році близько 90% торгівлі людьми відбувалося всередині країни. Крім того, в країні налічувалося 3 млн проституток, 40% з яких були дітьми. Окрім сексуального рабства в Індії мають місце і інші види рабства, зокрема примусова праця, примусове заміжжя тощо.

П’ятірку лідерів закриває Сомалі. В країні високий рівень смертності, сексуального насильства та «обрізання» статевих органів жінок. Крім того, відсутніми є доступ до освіти, медицини та економічних ресурсів.

Дослідження, проведене компанією TrustLaw – відділом Фундації Thomson Reuters, охоплювало опитування 213 експертів з п’яти континентів та формування рейтингу країн за шістьома рівнями ризику. До основних видів ризику входили: загроза здоров’ю, сексуальне насильство, насильство несексуального характеру, культурні та релігійні фактори, обмежений доступ до ресурсів та торгівля людьми.