НОВИНИ

Сім областей і Київ не готові до послаблення карантину

У МОЗ надали показники для послаблення протиепідемічних заходів станом на 16 липня.

Станом на четвер, 16 липня, Київ і сім областей не можуть послабити карантин, введений через поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.

 

Зокрема, поки не готові до послаблення карантину Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Харківська, Чернівецька та Чернігівська області.

 

У МОЗ нагадали, що послаблення карантинних обмежень в областях можливе тільки за умови відповідності епідситуації в регіоні визначеним критеріям. Вони відображають контроль за поширенням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти розповсюдженню COVID-19, а також дають змогу контролювати епідемічну ситуацію.

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів, у регіонах зі значним поширенням COVID-19 запроваджується посилення протиепідемічних заходів. Це можливо, за наявності однієї з таких ознак у регіоні: завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%; середня кількість тестувань становить менше ніж 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%; показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

 

У МОЗ зазначають, посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я.

 

Зауважимо, що у регіоні зі значним поширенням COVID-19 можливе посилення протиепідемічних заходів тільки, якщо він відповідає даному статусу протягом трьох днів поспіль. А от скасувати рішення про посилення карантинних обмежень можна не раніше ніж через тиждень з дня його прийняття.

 

Нагадаємо, на ранок 16 липня в Україні зареєстровано 56 455 випадків COVID-19, з них 1445 летальних, 28 931 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 848 нових випадків. За добу одужало 800 пацієнтів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.