НОВИНИ

Авторка резонансного розслідування про російські Telegram-канали заявила про атаки й цькування

Авторка проаналізувала понад 10 тисяч повідомлень у п’яти найулюбленіших Telegram-каналах депутатів фракції “Слуга народу”.

Журналістка Любов Величко, авторка резонансного розслідування про російські Telegram-канали "Тєлєга" для Слуги", заявила про атаки на свою сторінку у Facebook. Про це пишуть Тексти.

 

Авторка проаналізувала понад 10 тисяч повідомлень у п’яти найулюбленіших Telegram-каналах депутатів фракції “Слуга народу”: “Легитимный”, “Резидент”, “Темный рыцарь”, “Макс Бужанский” та “Dubinsky.pro”.

 

Контент-аналіз цих повідомлень показав, що ознаки адміністрування із Російської Федерації є у двох досліджуваних телеграм-каналах: “Резидент” та “Легитимный”. Вони, зокрема, пишуть про президента РФ Владіміра Путіна та про Кремль лише в нейтральному або позитивному ключі, називають російсько-українську війну “громадянською війною”, а терористичні організації “ЛДНР” - “невизнаними республіками”.

 

Наступного дня після публікації кожен із цих телеграм-каналів присвятив по чотири новини, в яких вони за допомогою вигаданих фейків намагаються переконати читачів у тому, що не адмініструються із РФ.

 

Окрім того, вкидання фейків спостерігалося й на інших каналах: “ЗеРада”, “Klymenko Time”, “Женщина с косой”, “Картель”, “Наглый” Наблюдатель”, “Тень на плетень”. На думку Величко, ці канали включилися в інформаційне протистояння тому, що, вочевидь, також адмініструються із РФ.

 

“Після публікації розслідування на мою фейсбук сторінку була здійснена атака від реальних та фейкових користувачів. Ці коментатори протягом доби обливали мене нецензурною лайкою та погрожували мене знайти і покарати за такі розслідування. Паралельно в особисті повідомлення я отримувала погрози та прокльони, які були направлені на те, щоб я більше не писала на теми, пов'язані із глибиною війною РФ проти України”, - повідомила Любов Величко.

 

Дружина проросійського блогера Анатолія Шарія Ольга Шарій також взяла участь у цькуванні. Вона публікувала відео на своєму каналі, у якому використала щодо журналістки лайку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.