НОВИНИ

Через протести влада Сербії відмовилася від комендантської години

При цьому деякі обмеження в країні оголосили.

Після того, як у Белграді і ще кількох містах Сербії протести проти карантинних обмежень переросли в сутички між протестувальниками і поліцією влада відмовилася від ідеї запроваджувати комендантську годину у зв'язку з пандемію COVID-19. Про це 10 липня повідомляє Радіо Свобода.

 

Зазначають, що при цьому деякі нові обмеження в країні оголосили.

 

Прем’єр-міністр Ана Брнабич 9 липня повідомила, що запроваджується заборона на організовані публічні зібрання у кількості більше ніж 10 людей. Це стосується як заходів на відкритому повітрі, так і тих, що проводяться в приміщенні.

 

Попри заборону, протестувальники ввечері 9 липня третій вечір поспіль зібралися біля будівлі парламенту в Белграді. Вони виступають проти дій уряду з посилення обмежень.

 

Уряд мотивує свої дії зростанням кількості випадків коронавірусного захворювання COVID-19. За офіційними даними, в Сербії виявили 17 342 випадки інфікування. Кількість хворих почала різко зростати у кінці червня.

 

У зв’язку з цим 7 липня президент Александар Вучич оголосив про повернення суворого карантину і комендантської години – із закриттям підприємств і забороною збиратися групами більше ніж п’ять осіб. Вучич окремо підкреслив, що ситуація в столиці Сербії Белграді є критичною і що лікарні в місті майже заповнені.

 

Нагадаємо, що 9 липня у Сербії другу ніч тривали заворушення під час масових акцій проти повторного введення владою карантинних заходів – зокрема, комендантської години в Белграді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.