НОВИНИ

Вибори у Білорусі. ЄС відреагував на переслідування опозиції

Євросоюз нагадав про фундаментальні свободи, які мають поважатися.

Євросоюз занепокоєний переслідуваннями опозиційних кандидатів на посаду президента Білорусі, затриманнями учасників мирних протестів та очікує, що влада Білорусі запросить представників ЄС для спостереження за виборами. Про це 9 липня заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель на сесії Європарламенту.

 

"Ми занепокоєні обмеженнями щодо свободи зібрань та висловлювань, а також повідомленнями про затримання учасників мирних протестів, блогерів і журналістів. Переслідування та утиски на адресу провідних кандидатів від опозиції мають припинитися. Фундаментальні свободи мають поважатися, і кожен кандидат або виборець повинен мати змогу скористатися власними громадянськими та політичними правами. Ми очікуємо, що влада Білорусі якнайскоріше запросить нас для спостереження за майбутніми президентськими виборами", - сказав Боррель.

 

Нагадаємо, що президентські вибори у Білорусі заплановані на 9 серпня 2020. Напередодні президентських виборів викликають троє кандидатів, які буквально останньої миті заявили про намір балотуватися. Це Віктар Бабарика, Валєрій Цепкало та Сяргєй Ціханоускі. 


Тим часом у країні тривають переслідування кандидатів та затримання учасників мирних акцій протестів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.