НОВИНИ

В ООН відхилили російську резолюцію про допомогу Сирії

Резолюція не набрала достатньої кількості голосів.

Рада безпеки ООН не ухвалила російський проект резолюції щодо подовження транскордонного механізму надання гуманітарної допомоги Сирії на півроку тільки через один пропускний пунк. Про це 9 липня повідомив постійний представник ФРН при ООН Крістоф Гойсґен, пише DW.

 

Резолюція не набрала достатньої кількості голосів. 

 

За його словами, за проект проголосували чотири країни (Росія, КНР, В'єтнам та ПАР), проти - сім (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Бельгія, Естонія, Домініканська Республіка), а ще чотири держави вирішили утриматися (Туніс, Нігер, Індонезія, Сент-Вінсент і Гренадини).

 

Чинна резолюція ООН була прийнята в 2014 році й кілька разів подовжувалася. Спочатку вона дозволяла колонам з гуманітарною допомогою перетинати чотири прикордонні пункти Сирії (два з турецького боку, по одному - з іракського та йорданського) без згоди сирійської влади. Так міжнародні організації могли постачати допомогу в контрольовані повстанцями регіони. Однак під тиском Москви число пропускних пунктів скоротилося до двох. Дія резолюції спливає 10 липня.

 

Нагадаємо, 10 березня Міжнародна незалежна слідча комісія щодо Сирії (COI) звинуватила Росію у причетності до бомбардувань міського ринку та табору біженців.

 

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.