НОВИНИ

Міжнародні резерви України у червні зросли на 3 млрд доларів – НБУ

Обсяг збільшився на 12,4% - востаннє з 2012 року.

Міжнародні резерви України у червні зросли на понад 3 млрд доларів і станом на 1 липня становили 28 515,73 млн доларів. Про це повідомляється на сайті Нацбанку у вівторок, 7 липня.

                           

Зазначається, що у червні резерви збільшилися на 12,4%. Востаннє на такому рівні вони були восени 2012 року.

 

Зростання резервів у минулому місяці зумовлене надходженням першого траншу за новою програмою з Міжнародним валютним фондом і пов’язаного фінансування, та нарощенням купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку.

 

«Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

 

  • надходження міжнародного фінансування та операції уряду з управління державним боргом. Україна отримала перший транш від Міжнародного валютного фонду обсягом 1500,0 млн. спеціальних прав запозичень (SDR) або 2076,4 млн дол. США за новою програмою Stand-By, а також пов’язане офіційне фінансування від Євросоюзу обсягом 500 млн євро. Крім цього, уряд розмістив облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), номіновані у валюті, на 353,3 млн. євро. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 1192,3 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 1073,8 млн дол. США сплачено за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованими у валюті, а також 75,7 млн дол. США – за облігаціями зовнішньої державної позики (ОЗДП), решта коштів – за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами.
  • операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Пропозиція валюти з боку бізнесу продовжувала перевищувати попит, тож, користуючись сприятливою ситуацією, Національний банк викуповував надлишковий обсяг валюти і поповнював міжнародні резерви. Загалом у червні Національний банк викупив 1155,0 млн дол. США. Інтервенції з продажу валюти не проводились.
  • переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 154,0 млн дол. США (в еквіваленті)», - йдеться в тексті.

 

Зазначається, що обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

 

Нагадаємо, 12 червня стало відомо, що Україна отримала перший транш у рамках нової програми з МВФ – 2,1 млрд доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.