НОВИНИ

У ВР назвали терміни призначення нового голови Нацбанку

За словами Гетманцева, новим керівником НБУ має бути банкір з хорошою репутацією, який повинен мати повну незалежність як від політичних сил, так і від міжнародних організацій.

Призначення нового керівника Національного банку України має відбутися до кінця останнього пленарного тижня сесії. Наразі ведуться консультації щодо кандидатів.Про це заявив глава парламентського фінансового комітету Данило Гетманцев.

 

Так, призначення нового очільника Нацбанку має відбутися до 17 липня. При цьому прізвища кандидатів нардеп відмовився називати, адже "це може нашкодити процесу".

 

"Ми розуміємо, що це потрібно зробити якомога швидше, щоб стабілізувати ситуацію на фінансовому ринку", - пояснив він.

 

За словами Гетманцева, новим керівником НБУ має бути банкір з хорошою репутацією, який повинен мати повну незалежність як від політичних сил, так і від міжнародних організацій.

 

"НБУ повинен залишатися незалежним, але не існувати у вакуумі монетарної політики, і розуміти, що зараз економіка країни, в якій він є центральним банком, дуже потребує його проактивної позиції", - наголосив нардеп.

 

Як повідомлялося, 1 липня Яків Смолій написав та подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення за власним бажанням. При цьому він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. На звільнення очільника НБУ відреагували МВФ і посли "Великої сімки"

 

2 липня Зеленський передав проект постанови щодо звільнення Смолія на розгляд парламенту. Того самого дня Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав звільнення Смолія

 

Нагадаємо, Верховна Рада призначила Якова Смолія на посаду керівника Нацбанку в березні 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.