НОВИНИ

Президент Польщі побачив в Україні розвиток демократії

Президент Польщі Броніслав Коморовський вважає, що Україна після зміни влади на початку 2010 року демонструє прогрес у розвитку демократії в країні. Таку думку Коморовський висловив 10 червня у Вроцлаві, відкриваючи Wroclaw Global Forum.

Зі слів польського Президента, серед держав Східної Європи, що не входять до Євросоюзу, тільки в Білорусі погіршилася ситуація з демократією.

Глава польської держави зазначив, що Президент України Віктор Янукович наприкінці травня на форумі глав держав Центральної Європи у Варшаві задекларував готовність української влади розвивати демократію та інтегруватися із західним світом.

Коморовський також зазначив, що Янукович у Варшаві зустрівся з Президентом США Бараком Обамою, що збільшує шанси на євроатлантичне майбутнє України.

Він додав, що Україна є "ключем до майбутнього регіону держав Східної Європи".

Як повідомлялось, після першого року правління президента Віктора Януковича в Україні спостерігаються утиски демократії та погіршення ситуації з дотриманням прав людини. Про це йдеться у звіті про стан демократії і прав людини в Україні, підготовленому міжнародною правозахисною організацією Freedom House у червні.

27 квітня Freedom House опублікував звіт про стан демократії та дотримання прав людини в Україні, в якому відзначив, що за перший рік президентства Віктора Януковича Україна стала менш демократичною і продовжує рухатися до авторитаризму.

Крім того, в січні у власному рейтингу Freedom House понизив Україну з "вільної" до "частково вільної" країни. Після цього МЗС попросило Freedom House допомогти українській владі "зміцнити демократію" в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.