НОВИНИ

Посол Сейлс відповів на провокацію щодо ультраправих груп на Донбасі

Адміністрація Трампа стурбована проявами білого супермасизму з обох сторін конфлікту.

Посол із особливих доручень, координатор із питань контртероризму в Державному департаменті США Натан Сейлс заявив, що Держдеп стурбований расовим або етнічно мотивованим расизмом, особливо білим супремасизмом, та  під час війни на окупованому Донбасі відстежує його прояви з обох сторін конфлікту. Так посол відповів на провокацію журналіста BuzzFeed News щодо ультраправих угрупувань в Україні. 

 

Під час брифінгу 24 червня журналіст запитав, чи турбують посла ультраправі групи в Україні, які "приваблюють багато західних екстремістів". 

 

Сейлс зазначив, що тенденція до білого супермасизму особливо почала розвиватися у світі у 2015 році, й адміністрація президента Дональда Трампа мобілізувала ресурси для боротьби з цим. 

 

"Деякий час тому Державний департамент оголосив про визнання терористичним Російського імператорського руху, що є супермасистською групою, заснованою в Санкт-Петербурзі, яка навчала людей, зокрема, вчиняти тероризм у Скандинавії. Це був перший раз, коли ми коли-небудь використовували наші санкційні органи, наші органи боротьби з тероризмом, щоб охарактеризувати групу як супермасистську", - додав він. 

 

За словами посла, зв'язки між терористичними групами закордоном та у США викликають стурбованість в адміністрації президента, проте вона вживає заходів щодо протидії цим рухам. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.