НОВИНИ

УПЦ КП просить владу Києва передати їй храм, на який накинула око УПЦ МП

Українська православна церква Київського патріархату просить голову КМДА Олександра Попова та секретаря Київської міської ради Галину Герегу сприяти передачі церкви храму святого Миколая на вулиці Нагорній в Шевченківському районі Києва. Про це на прес-конференції повідомив голова інформаційно-видавничого управління УПЦ (КП) єпископ Євстратій (Зоря).

З його слів, УПЦ (КП) спрямувала Попову та Герезі відповідні листи.

Зі слів Євстратія, сьогодні недобудований храм перебуває у власності Києва, але депутатом Київської міської ради Володимиром Дейнегою ініційовано винесення на розгляд Київради питання про передачу храму УПЦ Московського патріархату, хоча, як стверджує Євстратій, право на цей храм має саме УПЦ (КП), тому що із самого початку вона сприяла його будівництву.

Євстратій підкреслив, що хоча храм і не добудований, у ньому вже можна вести богослужіння, при цьому якщо київська влада ухвалить рішення про передачу храму УПЦ (КП), то церква готова взяти на себе витрати з добудування храму.

Єпископ також повідомив, що вранці 8 червня невідомі люди спортивної статури намагалися зламати замок на дверях до храму і проникнути всередину, але їм перешкодила охорона. Після цього невідомі зникли.

Зі слів Євстратія, ці люди діяли в інтересах представників УПЦ (МП), і напередодні розгляду Київрадою питання про передачу храму УПЦ (МП) безпідставно намагалися захопити храм.

Євстратій висловив надію, що Київрада на черговому засіданні, яке заплановано на 23 червня, справедливо вирішить це питання і ухвалить рішення про передачу храму УПЦ (КП).

Як повідомляло агентство, раніше патріарх УПЦ (КП) Філарет заявив про підтримку владою УПЦ (КП).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.