НОВИНИ

Рахунки Суспільного розблокували

Тепер вони починають гасити борги з власного бюджету, щоб унеможливити подальше блокування рахунків компанії.

Рахунки Суспільного розблокували, тепер мовник може вільно користуватися коштами з комерційних рахунків. Про це 3 червня повідомляє прес-служба Національної суспільної телерадіокомпанії України.

 

У повідомленні зазначили, що арешт з рахунків 2 червня зняв відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

 

У НСТУ переконують, що тепер починають гасити борги з власного бюджету, щоб унеможливити подальше блокування рахунків компанії. Виплати компанії «Євроньюз» там планують завершити до кінця місяця. 

 

Нагадаємо, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) заявила про арешт коштів на своїх рахунках.

 

Як зазначається, 18 лютого Мін’юст відкрив виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу на понад 10,5 млн євро та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

 

Усі отримані з бюджету кошти будуть перераховані з рахунків Суспільного до компанії «Євроньюз», відтак із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн.

 

Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з «Євроньюз» розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинене виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес. Суспільний мовник отримав борг як правонаступник усіх прав та обов’язків НТКУ, яка припинила свою діяльність.

 

Арешт рахунків унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020 та блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020. Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.