НОВИНИ

У Польщі ухвалили закон про змішане голосування на виборах

Закон підписав президент Польщі Анжей Дуда.

Польський Сейм 2 червня ухвалив закон про змішану форму голосування на президентських виборах. Про це повідомляє Укрінформ

 

Закон підписав президент Польщі Анжей Дуда. 

 

Нова редакція закону про вибори упродовж кількох тижнів перебувала на розгляді Сенату, який контролює опозиція. У понеділок увечері верхня палата парламенту проголосувала за цей документ, внісши деякі зміни. Однак Сейм у вівторок прийняв закон, відкинувши частину поправок Сенату.

 

Законом передбачається, що вибори відбудуться як на виборчих дільницях, так і кореспонденційно (поштою). При цьому, дистанційно віддати свій голос у виборах зможуть усі охочі, попередньо, щонайменше за 12 днів, попередивши про це місцевого виборчого комісара через адміністрацію своєї гміни (адміністративно-територіальна одиниця Польщі). Поштою також мають проголосувати особи, які перебувають на обов’язковому карантині, ізоляції чи самоізоляції у зв’язку з пандемією коронавірусу. Вони мусять повідомити про це не пізніше, ніж за два дні до виборів. Громадяни Польщі, які перебувають за кордоном, про своє дистанційне голосування мають повідомити не пізніше, ніж за 15 днів до виборів.

 

Нагадаємо, що 5 травня, польський Сенат відхилив законопроект, який уможливлює проведення президентських виборів у країні за допомогою поштового голосування. На початку квітня на знак протесту проти голосування на виборах поштою у відставку подав польський віце-прем'єр Ярослав Говін.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.