НОВИНИ

Саміт Росія-ЄС засекретили від журналістів

За рішенням високого керівництва, всі засідання пройдуть у закритому режимі. Про це оголосили журналістам, які 10 червня зібралися в прес-центрі саміту Росія-ЄС, що відбувається у Нижньому Новгороді (Росія).

Однією з тем дискусії, як очікується, стане заборона Росії на імпорт овочів з Європи у зв'язку із зараженням небезпечним штамом кишкової палички.

Також на саміті планується обговорити співпрацю в енергетиці, перспективи скасування віз та проблеми міжнародної безпеки.

Про підсумки дискусій журналістам оголосять президент Росії Дмитро Медведєв, голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської Ради Херман ван Ромпей на спеціальній прес-конференції.

Як повідомлялось, у квітні Посол Бельгії в Росії Гі Труверуа заявив, що Євросоюз не має наміру встановлювати безвізовий режим для росіян, навіть якщо Росія повністю скасує візи для громадян ЄС. Зокрема, Брюссель побоюється, що відкриті кордони означатимуть приплив емігрантів, особливо з Північного Кавказу. А в Євросоюзі й так достатньо проблем з емігрантами.

Нагадаємо, ще в жовтні 2010 року під час тристоронньої зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Ніколя Саркозі та президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим в місті Довіль (Франція), Саркозі дав чітко зрозуміти, що відміна віз для росіян можлива не раніше, ніж через 10-15 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.