НОВИНИ

Угорщина сказала, чому відмовляється зняти вето щодо України в НАТО

Угорщина від вересня 2017 року ветує усі рішення в НАТО, які стосуються поглиблення співпраці з Україною.

Угорщина накладає вето щодо України в НАТО через освітнє законодавство та закон про мову. Про це сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час прес-конференції після зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою 29 травня, передає "Українська правда"

 

"Угорщина чекає на вирішення проблем із питанням освіти та із законом про використання державної мови. Тоді ми не будемо вже блокувати те, що блокуємо в зв’язку з НАТО", - заявив угорський посадовець.

 

Як відомо, Угорщина від вересня 2017 року ветує усі рішення в НАТО, які стосуються поглиблення співпраці з Україною, а також блокує діалог на політичному рівні.

 

Втім, угорський міністр наголосив на прагненні зняти обмеження. "Ми не хочемо зберігати блокування, наша мета – досягти домовленостей", - пояснив він.

 

"Ми бажаємо закрити всі дискусії, пов’язані із законом про освіту і про мову, і бажаємо досягти такого рішення, яке буде прийнятним і для угорців на Закарпатті. Я сподіваюся, що ми це забудемо, що це піде в минуле", - сказав Сійярто, додавши: він розраховує, що ця зустріч дозволила наблизити компроміс.

 

НагадаємО, 10 березня під час виступу у парламенті заявив Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина продовжить блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні, поки, на їхню думку, “права меншин в Україні не будуть відновлені”. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.