НОВИНИ

У прокуратурі пояснили причину обшуків у Довженко-Центрі

По вилучених документах будуть призначені судові експертизи.

У прокуратурі зазначили, що порушень Голосіівське УП ГУНП у місті Києві з липня 2019 року розслідує кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК. Вказане провадження було відкрито за результатами ревізії Державної аудиторської служби України фінансово-господарської діяльності ДП "Національний центр Олександра Довженка" за період з 01.01.2015 по 31.01.2019.

 

Зазначається, що в ході ревізії були виявлені порушення при розрахунках плати за оренду державного майна - кошти, які були недотриманні від оренди державних приміщень внаслідок неналежного виконання обов’язків службовими особами Міністерства культури України та Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву повноважень, передбачених законодавством, та неефективного управління державним майном балансоутримувачем - ДП "Національний центр О. Довженка".

 

За даними прокуратури, слідчі неодноразово направляли запити про надання інформації та копій документів, однак запитуваних даних не отримали. Крім того, посадові особи центру Довженка викликалися для участі у проведення слідчих дій, однак не з’являлися і причини неявки не повідомляли. Голосіївський райсуд Києва 21 травня надав дозвілна проведення цих слідчих дій.

 

У прокуратурі зазначають, що обшуки пройшли у робочому режимі, з дотриманням вимог КПК України. Запитувані документи отримані та вилучені.

 

Йдеться, зокрема, про документи, що підтверджують взаємовідносини ДП "Національний центр імені Олександра Довженка" з суб’єктами господарювання, які орендували майно Центру у період з 2015 по 2019 роки.

 

На думку аудиторів, орендна плата, що нараховувалася у період з 2015 по 2019 за  договорами оренди, є значно меншою від орендної плати, розрахованої за експертними оцінками, які діяли у той час. Сума недоотриманих коштів, за актом ревізії, становить понад 6 млн грн.

 

У прокуратурі також пояснили, що по вилучених документах будуть призначені судові експертизи. І вже на підставі їх висновків будуть прийматися процесуальні рішення.

 

Нагадаємо, що 28 травня Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання неплатоспроможності. 

 

Як зазначалося, у  Національному центрі Олександра Довженка Служба безпеки України проводить обшук. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.