НОВИНИ

Росія просуває в склад ТКГ своїх громадян

Україна продемонструвала копії паспортів так званих міністрів "ДНР" і "ЛНР".

Особи, яких Росія просуває до складу Тристоронньої контактної групи в Мінську, є не просто її маріонетками, а громадянами самої Росії. Про це 22 травня заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк, як повідомляє Інтерфакс.

 

"Ми відзначили, що Україна не ухиляється від своїх зобов'язань щодо діалогу з представниками Донбасу. І більше того, недавно, я знаю, було здійснено низку ініціатив у цій сфері, щоб мати справжніх представників, які справді представляли б Донбас. Тому що представники, яких нам намагається нав'язати російська сторона, є маріонетками Кремля, тими, які отримують накази. Більше того, вони навіть є громадянами Росії. Тобто, як можна говорити про те, що вони можуть представляти український Донбас, якщо вони є громадянами Росії? Ми їх розглядаємо виключно як представників, запрошених із боку РФ на ці переговори. І це не мої слова, це слова пана Резнікова", - зазначив Цимбалюк.

 

Він розповів, що саме для того, щоб було повне розуміння цього, в рамках цієї зустрічі Україна продемонструвала копії паспортів так званих міністрів закордонних справ "ДНР" і "ЛНР" Ніканорової та Дейнего, а також так званого голови "ДНР" Дениса Пушиліна.

 

"Там навіть були не лише внутрішні, а й закордонні паспорти. Тобто повний набір... Делегації мали можливість переконатися, що насправді ті особи, яких нам нав'язує РФ до так званого прямого діалогу з Донецьком і Луганськом, це ніякий не діалог із Донецьком і Луганськом, це ті самі представники РФ, просто за цим варіантом РФ матиме можливість сховатися і знову-таки сказати, що "нас там немає", - наголосив Цимбалюк.

 

Говорячи про Постійну раду ОБСЄ, Цимаблюк пояснив, що українське Представництво щотижня порушує так зване поточне питання: "Агресія РФ, яка продовжується, а також незаконна окупація Криму". Крім того, практично щотижня говорить про цю тему на Форумі зі співпраці в галузі безпеки ОБСЄ.

 

Нагадаємо, що у вівторок, 5 травня, президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях. Делегацію очолює колишній президент Леонід Кучма.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.