НОВИНИ

Чеський політик: Росія використовує Чехію як ворота до ЄС і НАТО

У країні працює посольство зі 140 російськими дипломатами.

Посольство Росії в Празі є однією з найбільших баз для російських агентів у Євросоюзі, росіяни використовують Чехію як ворота і до ЄС, і до НАТО. Таку думку в інтерв'ю Тижню висловив голова району Прага-6 Ондржей Коларж, який ініціював процес знесення радянського пам’ятника маршалу Івану Конєву і тепер перебуває під охороною поліції.

 

«Я з цим згоден (що посольство Росії в Празі є однією з найбільших баз для російських агентів у ЄС, — Ред.). Чехія — невелика країна, у якій проживає 10,5 млн людей. Однак у нас працює посольство зі 140 російськими дипломатами. Для порівняння, наприклад, російське посольство у Великій Британії налічує 80 дипломатів. Я вважаю, що росіяни використовують Чехію як ворота і до ЄС, і до НАТО. Ми не в змозі з цим упоратися, попри те, що чеське національне розвідувальне агентство Bezpečnostní informační služba (BIS) неодноразово попереджало про таку ситуацію», — сказав він.

 

За словами Коларжа, проблема полягає в тому, що президент Земан постійно критикує чеські спецслужби за надмірну «русофобію».

 

«Не мені вирішувати, що з цим робити в політичній площині. Я можу лише запропонувати, щоб Чехія почала зменшувати російський персонал навіть за рахунок того, що росіяни робитимуть те саме з чеським дипломатичним персоналом у Росії (до речі, в Москві працює 30 чеських дипломатів). Але це робота для Міністерства закордонних справ, а не для муніципального округу Прага-6», — зауважив чеській політик.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.