НОВИНИ

ВВП України може скоротитися на 7% через COVID-19

Перед пандемією очікувався приріст ВВП на 3%.

У 2020 році ВВП України у зв'язку з пандемію COVID-19 впаде на 7% внаслідок впливу на економіку зовнішніх та внутрішніх шоків. Про це 20 травня повідомляє Укрінформ з посиланням на прогноз Німецької економічної команди (GET) у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД, Київ) «Економічний вплив пандемії COVID-19 на Україну».

 

«Економіка України сильно постраждає через пандемію Covid-19. ВВП скоротиться на 7% у 2020 році в результаті впливу на економіку зовнішніх та внутрішніх шоків. Перед пандемією очікувався приріст ВВП на 3%. За песимістичним сценарієм, який передбачає триваліші карантинні заходи в Україні та сильніші зовнішні шоки, економіка зменшиться навіть на 11,2%», - зазначають у прогнозі.

 

 Девід Заха - консультант Німецької економічної команди та провідний автор дослідження - розповів, що основною причиною такого різкого скорочення є поєднання внутрішніх і зовнішніх шоків внаслідок жорстких карантинних заходів.

 

«Що довше триватиме карантин, внаслідок якого закриваються підприємства, то повільнішим буде відновлення протягом наступних років», - зазначив Заха.

 

Нагадаємо, що в Україні станом на 9:00 середи, 20 травня, виявлено 19 230 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 564 летальні, 5955 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 354 нові випадки.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.