НОВИНИ

За півроку Костусєв повернув Одесу в СРСР

Мер Одеси Олексій Костусєв за період перебування на посту увів російську мову у школах і офіційному спілкування, вніс радянську нагороду у герб міста і розмістив фото окупантів на привітальних плакатах до Дня перемоги.

У червні Костусєв заявив, що всі школи Одеси отримали статус двомовних. «Ось ми в Одесі прийняли ряд рішень знакових таких. Наприклад, ось ми прийняли програму збереження і розвитку російської мови. Це серйозна програма. На останньому виконкомі ми внесли зміни до документів, в статути 124 шкіл… І тому тепер в Одесі школи, немає ані україномовних, ані російськомовних, вони усі двомовні - можна хоч так, можна хоч так», - сказав Костусєв.

До Дня перемоги у Одесі були розвішені лайт-бокси з привітаннями. На цих плакатах поруч зі світлинами радянських воїнів розмістили знімки бійців румунської армії, яка окупувала Одесу 1941 року.

У квітні Костусєв назвав себе втіленням президента. «Мій заступник повинен виконувати мою волю і мої вказівки, оскільки я втілюю волю Президента. І у нас жорстка вертикаль. Я заявляю про це раз і назавжди», - підкреслив Костусєв.

8 квітня Одеська міська рада затвердила програму розвитку та збереження російської мови в місті до 2015 року. На реалізацію програми депутати міськради в ході засідання сесії в п'ятницю виділили з бюджету Одеси 805 тисяч грн. Програма передбачає уведення у школах російської мови навчання, використання російської мови при розміщенні табличок з назвами вулиць і вивісок, в кінопрокаті, на телебаченні і радіо, а також у питаннях захисту прав споживачів та інших сферах.

9 квітня Костусєв відмовився декламувати вірші Шевченка. «Тарас Григорович Шевченко для мене, як і для мільйонів моїх співгромадян, - це, звичайно, втілення українського народу, це великий поет і видатний художник. Це наша національна гордість ... Нехай у дитячому садку, у школі діти читають, але не мер міста», - сказав Костусєв.

У квітні Одеська міська організація Партії регіонів виготовила до Дня визволення Одеси (10 квітня) 1,5 тис. червоних прапорів. Вартість виготовлення 1,5 тис. червоних прапорів склала 55 тис. грн. Водночас, на честь Дня визволення Одеси міськрада виділила одноразову допомогу 35 ветеранам-визволителям міста по 1 тис. грн.

У березні Костусєв запропонував депутатам подати приклад одеситам, щоб підвищити рівень народжуваності в місті та не випасти з числа міст-мільйонників. 

21 лютого  Костусєв заявив, що Одеса надалі залишатиметься російськомовним містом: «Я не є «русифікатором» Одеси, тому що вона завжди була російськомовним містом і російськомовним містом вона залишиться».

У грудні мер Одеси Олексій Костусєв запропонував прийняти російську мовою спілкування в ході проведення засідання нового виконавчого комітету Одеської міської ради. Депутати одноголосно ухвалили рішення. Також мер зажадав, щоб документи міському голові подавали також виключно російською мовою.

Також у грудні до герба міста додали радянську нагороду «Зірку героя». Тоді Костусєв сказав: «Ми гордимося тим, що наше місто є містом-героєм. Думаю, ті хто виріс в Одесі -  ввібрали в себе це з дитинства. Тому в символіку міста має бути введена зірка героя Радянського союзу».

Окрім цього Костусєв побажав усім заробляти майже 2 млн грн., як він. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.