НОВИНИ

В Україні закінчився фестиваль Docudays UA-2020. Підсумки

Топ-5 найпопулярніших за кількістю переглядів на docuspace.org фільмів — це «Земля блакитна, ніби апельсин», «War Note», «У пошуках Єви», «Зарваниця» і «Ньютопія».

Опівночі 10 травня закінчився 17 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який цього року у зв’язку з карантином став першим в Україні повномасштабним кінофестивалем, що вийшов в онлайн і тривав 17 днів. Про це повідомила прес-служба фестивалю.

 

«Уперше після початку війни на Сході України онлайн-стріми фестивалю дивилися в Донецькій, Луганській областях і Криму. Нам вдалося охопити різну за віком аудиторію — від школярів до пенсіонерів, в усіх областях України. Онлайн-формат дискусій та воркшопів дозволив залучити й аудиторію з-за кордону», — розповідає директорка комунікаційного департаменту Docudays UA Дар’я Аверченко.

 

За цей час вдалося запустити повноцінне стрімінгове телебачення. З ранковими руханками та обідніми супами в компанії відомих режисерів та режисерок. З правозахисними дискусіями на актуальні теми й панельними дискусіями про майбутнє кіно та фестивальної індустрії. А також затишними тет-а-тет бесідами з кінокритиками й автор(к)ами фестивального кіно та запальними вечірками від бару «Хвильовий».

 

Протягом 10 днів у прямому ефірі було 90 годин онлайн-подій, дві церемонії, 24 години спілкування з книгами у фестивальній «Живій бібліотеці». На фестиваль віртуально завітали понад 200 гостей з 29 країн, зокрема Бельгії, Німеччини, Китаю, Канади, Греції, Грузії, США, Фінляндії, Америки, Таїланду та інших.

 

На онлайн-платформі DOCU/SPACE було доступно 4434 хвилини безкоштовного актуального документального кіно. Це 70 документальних стрічок з понад 30 країн світу. Фестивальні фільми переглянули 52 689 разів.

 

Топ-5 найпопулярніших за кількістю переглядів на docuspace.org фільмів — це «Земля блакитна, ніби апельсин» (реж. Ірина Цілик), «War Note» (реж. Роман Любий), «У пошуках Єви» (реж. Піа Гелленталь), «Зарваниця» (реж. Ярема Малащук, Роман Хімей), «Ньютопія» (реж. Аудун Амундсен). Українські фільми були в доступі лише добу.

 

Цьогоріч Docudays мав потужний індустрійний майданчик DOCU/ПРО. Власники та власниці індустрійних акредитацій побували на 250 онлайн-зустрічах, де обговорили свої проєкти з понад 35 експерт(к)ами зі сфери кіно. Якщо скласти, за час проведення DOCU/ПРО відбулося майже дві доби відео-конференцій.

 

«Ми вдячні всім, хто долучився до процесу створення онлайн-фестивалю. Команді, а це — понад 60 працівників та працівниць. 53-ом волонтер(к)ам, які допомагали 17 Docudays UA відбутися. Усім, хто дивився фільми й трансляції, вболівав, коментував, радив документальне кіно й фестивальні дискусії друзям та подругам. Docudays UA понад тисячу разів згадали у соціальних мережах. Від наших глядачів ми отримали 427 внесків на суму 130 599 грн. А 302 обраних подарунків уже прямують до своїх власників/-ць», — йдеться в повідомленні.

 

У прес-службі зауважили, що сьогодні про 17 Docudays UA можна прочитати, подивитися, послухати у 211 матеріалах. І ця кількість продовжує зростати.

 

12 березня повідомлялося, що Docudays UA вирішили перенести у зв'язку з карантином через поширення коронавірусної інфекції. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.