НОВИНИ

Герман впевнена, що на Банковій розберуться з фінансуванням громадського телебачення

Кабмін схвалив законопроект про громадське телебачення. Про це журналістам повідомила радник президента Ганна Герман.

«Уряд підтримав законопроект про громадське телебачення і завтра, після доопрацювання від фінансистів, Микола Янович його підпише і надішле нам», - сказала вона.

За словами Герман, законопроект буде поданий до парламенту за підписом президента Віктора Януковича.

Радник президента зазначила, що схвалення цього документу на уряді «є останнім етапом підготовки до внесення у парламент».

«Громадське телебачення буде в Україні! На базі УТ-1», - урочисто сказала Герман.

«Зараз УТ-1 є державним телебаченням, і цей принцип неможливо зберігати. Громадським телебаченням керуватиме громадська рада у кількості 21 особи, які будуть призначені від громадських організацій», - додала радниця президента.

За її словами, «громадська рада впливатиме на інформаційну політику УТ-1 і робитиме її збалансованою».

Водночас Герман не дала відповіді на питання, як фінансуватиметься громадське телебачення. «Завтра Микола Янович підпише, і розберемося», - сказала вона.

Як повідомлялось, законопроект про громадське мовлення перебував на аналізі в Міністерстві фінансів близько чотирьох місяців.

Ще у березні Герман обіцяла «що найближчим часом вони вже повернуть цей законопроект, і він буде підписаний і поданий президентом, як невідкладний до Верховної Ради».

«Оскільки там ідеться про фінансові речі, оскільки це вирішує Кабмін, тобто мусимо зачекати коли фінансисти дадуть свій остаточний вердикт», - уточнила вона.

Нагадаємо, у вересні минулого року Європейська народна партія закликає Президента Віктора Януковича гарантувати на практиці права ЗМІ й журналістів, утриматися від цензури в будь-якій формі, забезпечити розслідування всіх випадків насильства проти журналістів, затвердити після консультацій із цивільним суспільством і міжнародними організаціями закон про громадське телебачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.