НОВИНИ

ВР ратифікувала угоду з ЄІБ про надання понад €15 млн кредиту

Зокрема, законом передбачається здійснення внутрішньодержавної процедури щодо набуття чинності листа про внесення змін №3 до даної фінансової угоди.

Верховна рада прийняла законопроект авторства президента Володимира Зеленського №0028 "Про ратифікацію листа про внесення змін № 3 до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Розвиток системи водопостачання та водовідведення у місті Миколаїв)".За прийняття законопроекту проголосували 329 нардепів.

 

Так, 19 жовтня 2018 року в Києві підписано лист про внесення змін №3 до відповідної фінугоди з ЄІБ.

 

Законом передбачається здійснення внутрішньодержавної процедури щодо набуття чинності листа про внесення змін №3 до даної фінансової угоди.

 

У пояснювальній записці уточнюється, що реалізація проекту "Розвиток системи водопостачання та водовідведення у місті Миколаїв" здійснюється за рахунок позики Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість проекту становить 31,08 млн євро, з них: кредитні кошти ЄІБ - 15,54 млн євро; власні кошти/інші джерела - 15,54 млн євро.

 

Зазначається, що ЄІБ надає кредит шляхом видачі 4 траншей (не менше 3 млн євро). При цьому перший транш (5 млн євро) виданий у грудні 2014 року; на сьогодні освоєно 75,8% коштів від першого траншу або 24,4% - від загальної суми кредитних коштів ЄІБ.

 

Зазначено, що відстрочка повернення кредиту - 3 роки, відсоткова ставка - LIBOR + 0,55%, ставка плати за зобов'язання (збереження кредиту) - 0%; джерело погашення кредиту - прибуток МКП "Миколаївводоканал", повернення кредиту здійснюється щорічно частинами.

 

"На виконання проекту в державному бюджеті передбачені обсяги залучення кредитів (позик) у 2019 році за рахунок спеціального фонду в рамках бюджетної програми КПКВК 2751600 "Розвиток міської інфраструктури та заходи в секторі централізованого теплопостачання України, розвиток системи водопостачання та водовідведення у м. Миколаєві, реконструкція і розвиток системи комунального господарства м.Чернівці" на суму 1894 879,0 тис. гривень", - йдеться у пояснювальній записці до закону.

 

Нагадаємо,  у Нацкомісії розповіли, методика формування оптово-ринкової ціни, формула "Роттердам+", буде скасована після реформування ринку електроенергії.

 

Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, запровадила нову схему розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, за якою туди, зокрема, закладається вартість вугілля для ТЕС та його доставки в Україну із порту Роттердам у Нідерландах.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.