НОВИНИ

У Януковича помітили, що Табачник ігнорує його карту реформ

Представник президента у Верховній Раді народний депутат Юрій Мірошниченко (Партія регіонів) заявив, що законопроект «Про вищу освіту», розроблений в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту, не відповідає реформам президента Віктора Януковича.

Порівняльну таблицю законопроекту Міносвіти і карти реформ Януковича оприлюднила у своєму блозі в LiveJournal народний депутат Леся Оробець («Наша Україна-Народна самооборона»). Ініціатором порівняння двох документів виступив Мірошниченко.

За його словами, експерти Партії регіонів виявили невідповідність законопроекту Міносвіти позиції президента в питаннях реформування вищої освіти. За його словами, порівняльна таблиця двох документів була спрямована в Міносвіти і адміністрацію президента.

«Законопроект носить не дозвільний, а жорстко регулятивний характер, що збільшує залежність вузів від міністерства і знижує зацікавленість роботодавців у співпраці. Він не передбачає створення конкурентного середовища на ринку освітніх послуг, підвищення якості викладання і не спрямований на здійснення реформи в галузі вищої освіти. Прийняття законопроекту Міносвіти спричинить необхідність реорганізації та перереєстрацію більше 373 діючих інститутів, технікумів та училищ різних форм власності, що збільшить видатки державного бюджету», - йдеться у порівняльній таблиці.

У парламентському комітеті з питань освіти і науки також констатують невідповідність законопроекту Міносвіти деклараціям президента.

«Віктор Янукович закликав забезпечити вузівську автономію, щоб вивести кращі наші університети в світові рейтинги. А проект закону, написаний Міносвіти, орієнтований на централізацію управління і тотальне підпорядкування вузів, що нівелює і дискредитує президентські ініціативи», - зазначила глава підкомітету базової освіти Леся Оробець (НУНС).

У Міносвіти поки не порівнювали законопроект з президентськими реформами.

«У законотворчій роботі розбирається мінімум людей, але багато з них хочуть відкоригувати наш законопроект, покритикувати його або просто попіаритися. Нам дорікають у відсутності вузівської автономії, але, якщо вузам дозволять робити, що вони хочуть, це буде не автономія, а анархія», – заявив співрозмовник у міністерстві.

Нагадаємо, у вересні 2010 року Мірошниченко зареєстрував у Раді законопроект №7174 «Про вищу освіту», що передбачав розширення фінансової автономії ВНЗ і спрощення процедури ліцензування навчальних закладів. В кінці травня документ був внесений на розгляд Верховної Ради, однак парламент направив його на доопрацювання.

За словами Мірошниченка, фракція Партії регіонів допрацювала законопроект і проаналізувала аналогічний документ Міносвіти. У міністерському проекті закону вузи класифікувалися за кількістю студентів денної форми навчання, а в рамках фінансової автономії мали право щорічно переглядати розмір плати за контрактне навчання. Запропоновані норми викликали масові акції протесту студентів та критику академічної спільноти. Після цього за розпорядженням президента законопроект був відправлений на доопрацювання. Фахівці Міносвіти вилучили з нього положення про класифікацію вузів за кількістю учнів, але ключові зміни так і не внесли.

Нагадаємо, на засіданні Ради регіонів 3 червня президент Віктор Янукович розкритикував роботу гуманітарного блоку уряду, пригрозивши відставкою міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику, міністру культури Михайлу Кулиняку і голові Державної служби молоді та спорту України Равілю Сафіулліну. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.