НОВИНИ

Через «справи Тимошенко» Партія регіонів втрачає лобіста в Європарламенті

Група представників соціал-демократів у Європарламенті була змушена підтримати критику Києва щодо кримінальним переслідуванням лідерів української опозиції, побоюючись іміджевих втрат соціал-демократів в Європі. Про це пише газета «Коммерсантъ-Украина».

Проект резолюції Європарламенту між Європейською народною партією та соціал-демократами викликав чимало критики.

Спочатку Європейська народна партія, яка співпрацює з Всеукраїнським об'єднанням «Батьківщина», запропонувала критичні формулювання, а група соціал-демократів, партнером якої є Партія регіонів, подала проект, який не містить критики.

Втім, в узгодженому варіанті група соціал-демократів відмовилася від більшості своїх пропозицій, добившись лише включення в преамбулу документа згадки про те, що поряд з опозиціонерами українські правоохоронні органи переслідують екс-президента Леоніда Кучму та екс-спікера Верховної ради Криму, члена Партії регіонів Анатолія Гриценка.

Слід зазначити, що до цих пір група соціал-демократів була лобістом позиції Партії регіонів під час розгляду в Європарламенті питань, що стосуються України. Зокрема, за її сприяння було пом'якшено більшість претензій у резолюції Європарламенту щодо України в листопаді минулого року.

«Це дуже поганий сигнал для Партії регіонів. Ситуація в країні погіршилася настільки, що партнери Партії регіонів не вважають можливим активно підтримувати її на європейській арені», - відзначає глава громадської експертної ради при українській частині комітету зі співробітництва Україна та ЄС Олег Рибачук.

На його думку, переломний момент у ставленні європейців до Києва настав після Нового року і був пов'язаний з активізацією розслідування справ Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

«Але влада ще може повернути колишню підтримку європейців, якщо перегляне ставлення до опозиції» - додав експерт.

Народний депутат Анатолій Кінах (Партія регіонів), який перебував у Страсбурзі і відстоював позицію влади на переговорах в Європарламенті, відзначив некоректність деяких претензій Європарламенту.

«Ми дотримуємося принципу рівності всіх перед законом і вважаємо, що рішення про винність або невинність будь-кого може прийняти тільки суд», - пояснив депутат.

«Для мене головне, що ця резолюція не вплине на подальші плани України в сфері євроінтеграції та на перспективи підписання договору про асоціацію, тому що за це виступають всі групи ЄП», - додав Кінах.

Нагадаємо, Європарламент обговорить ситуацію щодо порушення кримінальних справ проти Тимошенко й інших членів колишнього уряду України під час засідання 9 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги