НОВИНИ

Ольга Ворожбит: Перспектива щодо майбутніх виборів президента Польщі видається все менш реальною

Побоювання програти вибори, якщо доведеться їх відтермінувати на період одразу після завершення пандемії, для керівної польської партії, здається, перевищило страх перед коронавірусною інфекцією.

Перспектива щодо майбутніх президентських виборів у Польщі на тлі зростання кількості хворих на СOVID-19 у країні видається все менш реальною. Про це пише журналістка Тижня Ольга Ворожбит.

 

За її словами, вибори поштою, підготовкою яких зараз активно займається уряд і пошта, швидше за все, лише погіршать і так не надто позитивний імідж Польщі в ЄС. Також чимало питань виникає й до безпечності такого голосування (чи не стане це джерелом фальсифікацій), і до того, чи можна таке волевиявлення вважати абсолютно незаангажованим. Виникають сумніви, чи має польська пошта достатньо ресурсів для організації такого масштабного заходу (у Польщі налічується понад 30 млн виборців). Ба більше, польські епідеміологи на запит Сенату проаналізували пропозицію провести вибори поштою й назвали її «недостатньо безпечною» в час епідемії.

 

Також, зауважує Ворожбит, питання є й до того, чи можна взагалі вважати ці вибори чесними, якщо більш-менш повноцінну кампанію може організувати лише чинний президент Анджей Дуда.

 

«Що ж робити? Залишається проект зміни Конституції від ПіСу й Говіна, але його можна буде розглянути все одно лише за місяць. Відтермінування часу проведення виборів, яке в близько 30 країнах світу було погоджено без суперечок і зауважень, нині стало ключовим питанням польської політики. Побоювання програти вибори (якщо доведеться їх відтермінувати на період одразу після завершення пандемії) для керівної польської партії, здається, перевищило страх перед коронавірусною інфекцією.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.