НОВИНИ

Суд над студенткою, яка смажила яєчню на Вічному вогні, перенесли

Суд у справі 20-річної Ганни Сінькової, яка разом з двома іншими дівчатами смажила яєчню на Вічному вогні у Парку слави в Києві, перенесли на 17 червня через те, що обвинувачувану не привезли на засідання суду у середу, 8 червня. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

У залі суду прозвучала інформація, що не було заяви від затриманої про її бажання бути присутньою на засіданні суду.

Окрім цього, 8 червня закінчується двомісячний термін щодо утримування дівчини в СІЗО. А нового терміну суд не визначив.

«Була надія, що сьогодні перше судове засідання і суд прийме рішення про заміну запобіжного заходу. Але оскільки суд прийняв рішення перенести судове засідання, вона знову тиждень незаконно перебуватиме в СІЗО. Тому в нас тепер нема ніяких перепон, щоб просто йти і вимагати виконання закону», – заявив адвокат затриманої Сидір Кізін.

За словами матері затриманої, до дівчини неодноразово приходять в СІЗО невідомі і погрожують.

«Вона вже витримала за тих два місяці погрози. Погрози були жахливі. Тільки її було затримано, через тиждень прийшли невідомі. Слідчий не надає мені інформацію, що це були за люди і не каже як вони називалися. Вони приходять і кажуть – ти нікому не потрібна, твої поручителі всі від тебе відмовляться, бо в них будуть такі неприємності, що вони не захочуть цим займатися. Примушували, щоб вона підтвердила, що підпалила офіс Партії регіонів. У справі з яєчнею взагалі нічого не питають, бо там нема справи як такої», – зазначає мати.

За словами матері, погрожують і слідчому у цій справі.

«Неодноразово говорив мені слідчий, що на нього відбувається такий тиск, що йому легше бути в усьому винним, ніж випустити її. Він казав, що якщо її випустить, йому треба звільнятися з роботи. Він називав, що тиснуть на нього депутати від комуністів, Антифашистський комітет. У нас є депутат Царьков від комуністів, який будь-яку вільну думку називає фашистською…», – розповіла  мати дівчини.

Нагадаємо, 16 грудня 2010 року в інтернеті з'явився відеоролик, на якому, 4 невідомих смажили яєчню на Вічному вогні. За тим, що відбувається спостерігали двоє працівників міліції, які не припинили дії молодих людей, зробивши їм лише зауваження.

Пізніше затримали одну з учасниць подій - Ганну Сінькову. Слідчий відділ Печерського РУ міліції відносно неї порушив кримінальну справу за частиною 2 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу.

Відносно підозрюваної було обрано запобіжний захід - утримання під вартою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.