НОВИНИ

Україна може виходити з карантину у декілька етапів вже з середини травня — Аваков

Безробітним та тим, що втратили роботу будуть прямі виплати допомоги по безробіттю через Центи зайнятості.

Карантинні заходи спрямовані на стримання розповсюдження CОVID-19 можуть бути послаблені в другій половині травня, за умови, що зараз кожен громадянин буде дотримуватися встановлених обмежень. Про це 10 квітня повідомляють на сайті МЗС.

 

«Можу припустити і сподіватися, що країна почне повертатися до нормального життя в травні, а оговтається остаточно на цьому етапі, - до літа. Важко пророкувати хід епідемії, природа якої так мало вивчена, але ми в уряді сподіваємося, і все робимо для того, щоб перші кроки «перезапуску економіки» були б можливі в кінці квітня. В ряд етапів, послаблюючи карантин, спочатку для молоді, потім для старших  в другій половині травня», - зазначив Арсен Аваков.

 

Він заявив, що буде діяти система прямої фінансової допомоги. Пенсіонерам, що працюють та не працюють, буде виплачуватися додатково 1000 гривень тим, у  кого сума нарахувань на місяць менше 5000 гривень та додатково 500 гривень людям старше 80 років.

 

Він додав, що безробітним та тим, що втратили роботу будуть прямі виплати допомоги по безробіттю через Центи зайнятості.

 

Аваков зазначив, що виплати по безробіттю будуть здійснюватися із нововведеннями: виплати будуть нараховуватися відразу, з першого дня подачі заяви за спрощеною процедурою. По-друге,  в зв'язку з карантином, заявку можна буде відправити онлайн, не виходячи з дому. З вами по телефону зв'яжуться і ви будете отримувати допомогу. Мінімальна, «гола» сума на зараз 650 гривень в  місяць. Але реально з урахуванням страхового стажу та інших факторів реальна мінімальна виплата складе близько 1800 гривень в місяць. Максимум 8408 гривень в місяць.

 

Очільник МСВ також наголосив, що затверджено нову доступна кредитна програма допомоги держави - малому та середньому бізнесу.

 

«Називається вона «5-7-9». 5%, 7%, 9% річних до 1,5 млн. грн, терміном до 5 років.  Інтерес підприємців до програми - вже величезний - за кілька днів сума поданих від малого бізнесу заявок на кредити вже близько 10 млрд. грн. Такий державний крок допомоги може серйозно потримати невеликий бізнес, на якому багато тримається в країні.  Державні банки - Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також приватні банки: Львів, Кредобанк, ПУМБ - уповноважені на оформлення. Поки Ви змушені карантин, Панове підприємці - думайте про швидке рестарт - подробиці тут: 5-7-9.gov.ua», - зазначив Арсен Аваков.

 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.