НОВИНИ

ЄС виділив понад 500 мільярів євро на підтримку економіки

100 млрд євро з виділеної суми спрямують на схему субсидування зарплат.

Міністри фінансів Європейського Союзу узгодили пакет економічних заходів для підтримки економіки на суму 540 млрд євро. Про це 9 квітня повідомляє Reuters.

 

Президент Єврогрупи і міністр фінансів Португалії Маріо Сентено зазначив, 100 млрд євро з виділеної суми спрямують на схему субсидування зарплат, щоб компанії могли скорочувати робочий час, а не робочі місця.

 

Додають також, що Європейський інвестиційний банк розширить кредитування компаній на 200 млрд євро, а фонд Європейського механізму стабільності надасть урядам 240 млрд євро дешевих кредитів.

 

У повідомленні наголошують, що прийняття цього пакета дозволить збільшити фінансову підтримку економік країн ЄС в умовах пандемії до 3,2 трлн євро.


 

Зазначається також, що Європейським міністрам вдалося досягти угоди після того, як Німеччина і Франція зуміли подолати опозицію з боку Нідерландів в питанні додавання економічних умов до надзвичайного кредиту для урядів, які переживають наслідки пандемії і запевнили Італію в тому, що блок проявить солідарність.

 

При цьому, в умовах угоди не згадується використання спільного боргу для фінансування відновлення. Раніше на цьому пункті наполягали Італія, Франція та Іспанія, а Німеччина, Нідерланди, Фінляндія та Австрія виступали проти.

 

Нагадаємо, що у травні-червні 2020 року видобуток нафти скоротять на 10 млн барелів на добу. Про це домовилися більшість країн ОПЕК та Росія.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.