НОВИНИ

Нацполіція внесла в базу дані 50 тисяч українців, які мають бути на самоізоляції

Кожен поліцейський може перевірити, чи перебуває громадянин у тому місці, яке зазначив в інформаційному повідомленні.

Дані понад 50 тисяч людей, які давали згоду на 14-денну самоізоляцію у зв’язку з пандемією COVID-19, внесені до інформаційного порталу Нацполіції. Про це розповів голова Нацполіції Ігор Клименко в «Інтерфакс-Україна» у четвер, 9 квітня.

 

Як зазначається, нині в Україну повертається набагато менша кількість людей, ніж на початку карантину, коли тільки за добу прибувало до країни 24-26 тисяч українців та іноземців.

 

«На прикордонному контролі у цих людей відбирали згоду на 14-денну самоізоляцію, їх дані вносили до інформаційного порталу Нацполіції. На сьогодні понад 50 тисяч людей перебувають у цій базі даних. Тобто, кожен поліцейський за допомогою планшета може перевірити кожного громадянина, чи перебуває він у тому місці, яке зазначив в інформаційному повідомленні», - розповів Клименко.

 

Поліція проводить роз'яснювальну роботу та контролює місця перебування українців, які перебувають на самоізоляції. Як повідомляється, поліцейські телефоном спілкуються з українцями на самоізоляції, пояснюючи необхідність таких заходів заради збереження їхнього власного здоров'я та здоров'я оточуючих: «Наразі набагато легше (переконати у необхідності самоізоляції – Ред.), вже є розуміння ситуації і в усьому світі, і в Україні. Більшість громадян розуміє, що ця біда вже на нашій території».

 

За словами Клименка, проблеми, які спочатку були з обсервацією людей, які повернулися із-за кордону, були викликані неналежною організацією. «Тоді постанову Кабміну було щойно ухвалено, людям ще не встигли нічого пояснити, поліція пояснювала вже по ходу», - сказав Клименко, зазначивши, що всіх втікачів із місць обсервації, яких було небагато, туди повернуто.

 

«Наразі ухвалюються рішення про примусову обсервацію всіх громадян, які заїжджають на територію України», - сказав голова Нацполіції.

 

Також визначаються місця примусової обсервації для громадян, які повертаються із-за кордону Загалом в Україні визначено понад 250 місць обсервації.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня.

 

Cтаном на 9:00 9 квітня в Україні зафіксовано 1892 випадки COVID-19.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.