НОВИНИ

COVID-19. Приватним клінікам дозволили проводити ПЛР-тестування

Медзаклади мають звітувати про кожен випадок коронавірусної хвороби та інформувати про це регіональні заклади громадського здоров’я.

Приватним лабораторіям та клінікам, а також усім закладам охорони здоров’я, які мають відповідну ліцензію та потужності, можна проводити ПЛР-тестування на COVID-19. Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров’я у Facebook у вівторок, 7 квітня.

 

«Вони мають звітувати про кожен випадок коронавірусної хвороби й інформувати про це регіональні заклади громадського здоров’я. Це потрібно для того, щоб усі випадки потрапляли в офіційну статистику та було проведено належне епідеміологічне розслідування», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначимо, в Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та експрес-тести.

 

Перший вид тестування важається більш точним, його роблять у лабораторіях. До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин. Натомість експрес-тест виявляє лише непрямі ознаки вірусу. При використанні експрес-тесту результат відомий за 10-15 хвилин. Водночас позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу і підтвердження випадку, результат обов'язково перевіряється лабораторно.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 7 квітня зафіксовано 1462 випадки COVID-19.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.