НОВИНИ

На Сумщині одужала перша пацієнтка з COVID-19

Протягом найближчих трьох днів жінка зможе покинути лікувальний заклад.

У Сумах одужала жінка, яка перша в місті захворіла на COVID-19. Про це під час брифінгу в облдержадміністрації повідомив очільник Сумського обласного лабораторного центру Володимир Збаражський, передає «Укрінформ» у вівторок, 7 квітня.

 

Як повідомляється, нині на Сумщині це перший випадок одужання.      

 

«Перша сумчанка, у якої був виявлений коронавірус, здала повторний тест, який не виявив у неї інфекції. Протягом найближчих трьох днів вона зможе покинути лікувальний заклад», - зазначив Збаражський.

 

Усім її контактним особам зробили аналізи на наявність в організмі вірусу, і ці люди виявилися не інфікованими.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 7 квітня зафіксовано 1462 випадки COVID-19.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.