НОВИНИ

Міненергетики закликало українців не підпалювати суху рослинність

За підпали загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність.

Міністерство енергетики та захисту довкілля України звернулося українців із застереженням не підпалювати суху рослинність. Про це 6 квітня повідомляють на сайті Кабінету Міністрів.

 

"Мінекоенерго вкотре звертається до громадян з вимогою дотримуватися законодавства та не спалювати суху рослинність. Такі дії мають жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих. Особливі погодні умови - малосніжна зима, рання весна, у цьому році призвели до рекордного дефіциту вологи у ґрунті", - пишуть у повідомленні.

 

Зазначають також, що ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 кілометрів на годину, а у вітряну - до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується у 2-3 рази.

 

Кабінет Міністрів пояснює, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор. Лише за минулу добу зафіксовано 693 випадки загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах - вогонь охопив 984 гектари.

 

Окрім цього, за такі підпали відповідно до законодавства загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність. Від десяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян —  адміністративна. Або від трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк — кримінальна. Це залежить від того, що саме підпалили. 

 

 Нагадаємо, що 4 квітня у Чорнобильській зоні відчуження сталася лісова пожежа. Вогонь на території лісництва охопив 20 гектарів.

 

6 квітня у Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили, що рівень радіації у зоні відчуження унаслідок пожеж суттєво не змінився.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.